Що робити з маленькими баклажанами: корисні поради та рецепти

Що робити з маленькими баклажанами

Що робити з маленькими баклажанами

Баклажани – це одна з найбільш вживаних овочевих культур у світі. Вони мають високу поживну цінність, містять багато корисних речовин та вітамінів. Маленькі баклажани – це не лише смачно, але і гарно виглядає на стільниці, що важливо для створення естетичного враження при подачі страви.

Отже, що робити з маленькими баклажанами? Їх можна готувати різноманітними способами: гриль, смаження, запікання, варіння та інші. Головне при цьому – використовувати правильні технології готування, щоб зберегти якомога більше корисних речовин.

У цій статті ми підготували для вас кілька корисних порад та рецептів, які допоможуть вам максимально насолодитися смаком та користю маленьких баклажанів.

Вирощування малих баклажан

Маленькі баклажани можуть бути вирощені у власному саду, на городі або на підвіконні. Для цього потрібно правильно підібрати сорт, вибрати грунт, забезпечити належний догляд. Якщо все робити правильно, то баклажани будуть схожі зі звичайними овочами, але будуть малими та дуже смачними.

Перш за все, потрібно вибрати сорт, який підходить для відповідного регіону та клімату. Наприклад, сорти баклажанів “Пурпурний гниздовий” та “Фіолетовий графіт” добре зростають в Україні. Щоб виростити маленькі баклажани, краще вибирати детермінантні сорти, які перестають рости після того, як досягнуть певної висоти.

Далі потрібно вибрати добре освітлене місце для посадки баклажанів, яке захищене від вітру. Місце повинно бути достатньо затінене, особливо в літні місяці. Для посадки в саду або на городі рекомендується використовувати глиняно-грунтову суміш, а для посадки на підвіконні – квіткову землю.

Після посадки потрібно забезпечити регулярний полив та годування. Баклажани люблять вологий грунт, особливо в період зростання плодів. Регулярне внесення мінеральних добрив допоможе забезпечити рослинам необхідні поживні речовини.

У догляді за баклажанами не слід забувати про надмірну вологу, яка може спричинити хвороби та гниль коренів. Якщо на рослинах з’являться шкідники, то потрібно провести обробку спеціальними препаратами.

Що стосується збирання баклажанів, то маленькі плоди можуть бути зібрані, коли вони досягають розміру 8-10 см. Не слід чекати, поки плоди стануть занадто великими, так як вони втрачають смакові якості та стають гіркими. Зібрані маленькі баклажани можуть бути використані для приготування різноманітних страв, від салатів до головних страв.

Маленькі баклажани – це досить простий та цікавий овоч, який може бути вирощений у власному саду або на підвіконні. Головне – не забувайте про належний догляд і відслідковування росту рослин, тоді результат вас приємно здивує.

Рецепти з малими баклажанами

Фриттата з малими баклажанами

Інгредієнти:

  • 2 маленькі баклажани
  • 6 яєць
  • 1/2 склянки твердого сиру (наприклад, пармезан)
  • 2 ст.л. оливкової олії
  • сіль і перець за смаком

Приготування:

  1. Наріжте баклажани на круги та обсмажте на розігрітій сковороді до золотистого кольору; вийміть за допомогою дуршлага і поставте збоку.
  2. Збийте яйця в окремій мисці та додайте до них тертий сир, сіль і перець.
  3. Розігрійте оливкову олію на сковороді. Додайте нарізані баклажани та знизьте вогонь до мінімуму.
  4. Вилийте яєчну суміш на сковороду з баклажанами. Друзіть, щоб яєчна суміш рівномірно покрила баклажани.
  5. Піджарити на помірному вогні до того часу, поки фриттата не затвердіє, близько 15-20 хвилин.
  6. Після готування, перекладіть фриттату на тарілку та порізати на порції.

Смажені малі баклажани з вершковим соусом

Інгредієнти:

  • 5 малих баклажанів
  • 2 ст.л. стиглої кріпу
  • 3 зубчики часнику
  • 1 склянка вершків
  • 1 ст.л. оливкової олії
  • сіль і перець за смаком

Приготування:

  1. Наріжте баклажани на пластинки та посипте сіллю. Поставте збоку на протязі 30-40 хвилин, щоб вони відвели надлишкову рідину.
  2. Розігрійте оливкову олію на сковороді та додайте нарізані баклажани.
  3. Обсмажуйте на помірній вогні, доки баклажани не здобудуть золотистий колір (приблизно 5 хвилин з кожного боку).
  4. Покладіть обсмажені баклажани на тарілку.
  5. Розімніть часник та покладіть на сковороду, додайте вершки. Доки вершки не доведуться до кипіння, помішуйте соус.
  6. Додайте кріп та сіль і перець до вершкового соусу. Доведіть до кипіння та зменшіть вогонь.
  7. Залийте соусом малі баклажани.

Корисні поради для використання малих баклажанів

Корисні поради для використання малих баклажанів

1. Не викидайте шкірку. Багато поживних речовин потрапляє саме в неї. Шкірку можна обсмажувати на якійсь частині води з олією із збереженням всіх корисних властивостей.

2. Використовуйте їх замість м’яса. Баклажани – прекрасний замінник м’яса, що містять в собі багато білків. Ви можете додавати їх до супів, рагу або піцці замість м’яса.

3. Спробуйте запечені баклажани. Баклажани стають ніжними та соковитими, коли ви запікаєте їх у духовці з олією та спеціями. Можете додати до них зелень та сир для більш насиченого смаку.

4. Зберігайте їх в холодильнику. Маленькі баклажани у холодильнику можуть зберігатися до п’яти днів. Переконайтеся, що ви зберігаєте їх на нижніх полицях, що дозволяє підтримувати свіжість та смак.

  • 5. Попробуйте зробити баклажанні чіпси. Виріжте малих баклажани у тонкі кружальця та підсмажте в рослинній олії до золотистого кольору. Посипте сіллю та перцем за смаком.
  • 6. Робіть баклажанні котлети. Відваріть крупні баклажани та розмеліть їх в блендері. Додайте зелень, яєчну складову та хлібні крихти для створення більш густої консистенції. Формуйте масу в котлети та смажте в олії.

Питання та відповіді

Як зберігати маленькі баклажани?

Маленькі баклажани можна зберігати у холодильнику протягом декількох днів. Для цього їх потрібно покласти в поліетиленовий пакет і залишити у звичайній камері холодильника. Також їх можна заморозити. Для цього баклажани потрібно нарізати кружечками, спробувати від них з частини плоду позбутися насіння, покласти на сковородку і злегка підсмажити. Потім їх потрібно охолодити і покласти у пакет для заморожування.

Як приготувати баклажани?

Для того щоб приготувати баклажани, потрібно їх нарізати, посипати сіллю і залишити на 20 хвилин. За цей час з баклажанів вийде гіркуватий сік, який потрібно злити. Далі баклажани можна просто підсмажити з олією у сковороді або приготувати запіканку, стерильні, піклі та інші страви.

Як визначити якість баклажанів?

Для того щоб визначити якість баклажанів, потрібно звернути увагу на кілька ознак. Перш за все, баклажани повинні мати рівний фіолетовий колір та бути безпечними для вживання. Друга ознака – твердість. Баклажани повинні бути повністю зрілими, що значить, що вони будуть твердими. Не рекомендується придбавати баклажани з м’яким шкіркою або з дефектами.